0322 457 23 27

Amerika Hakkında

Amerika Birleşik Devleti dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer almaktadır.Dünyanın rüya kenti olarak bilinmektedir.
ABD çok değişik bir iklime sahiptir.Bu ülkede mevsimler arasında pek sıcaklık farkı yoktur.Güney bölgesi yağışlı fakat ılımandır.Fakat kuzey bölgesi serin kışları ise şiddetli soğuklarla geçmektedir.
Amerika Birleşik Devletlerinde 314 milyon civarında insan yaşamaktadır.Çin ve Hindistan’ın ardından dünyanın en kalabalık 3. Ülkesidir.Ülkenin başkenti Washington’da 637 bin insan yaşamaktadır.Fakat ülkenin en büyük şehri New York’tur.Ayrıca bu şehir dünyanın en büyük limanına sahiptir.
Amerika Birleşik Devletleri Fransa’nın ardından dünyanın en çok turist çeken ülkesidir.Yılda yaklaşık 65 milyon civarında turist gelmektedir.
Amerika’nın simgesi ise ÖZGÜRLÜK HEYKELİ’dir.Bu heykel ayrıca gözlem kulesi olarak kullanılmaktadır.Dünyanın tanınan abide heykellerinden birisidir.Bakırdan inşa edilen bu özgürlük tanrıçası heykeli Fransa tarafından ABD’ye hediye edilmiştir.Bu heykel New York şehrinde bulunmaktadır.Özgürlük heykeli ziyaretçilere ve turistlere açıktır.Bu heykeli görmek isteyenler adaya tek feribotla ulaşabilirler.Merdivenleri tırmanarak heykelinin en üstüne çıkıp dünyanın en büyük limanı olan New York limanını seyredebilirler.
Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington’dur.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe Doğu kısmına 11 saat, Batı kısmına ise 16 saat sürmektedir.