0322 457 23 27

Avusturya Hakkında

Avusturya huzurlu ve düzenli bir ülke olarak dikkat çekmektedir.Kendi içinde bir yapısıyla hem yaşanacak hem gezilecek ülkelerin başında gelmektedir.

Avusturya genellikle yağış alan bir ülkedir.Özellikle kış aylarında meydana gelen yoğun kar yağışı ve şiddetli rüzgarlarıyla iklimi etkilemektedir.Yazları ise aşırı sıcak olmamasına rağmen serinlikte etkili olmaktadır.

Avusturya 8 milyon civarında nüfusa sahiptir.Bu ülkede nüfus yerleşim alanlarına düzensiz bir şekilde dağıtılmıştır.Burada dil olarak Almanca konuşulmaktadır.

Avusturya ülke olarak yarısı ormandır.Bu yüzden bolca yağış almaktadır.Ülke iklim şartları nedeniyle kış sporlarının merkezi haline gelmiştir.Bu ülkede turizm kış sporları sayesinde oldukça gelişmiştir.

Avusturya turistler bakımından en zengin olduğu bölge Viyanadır.Viyana SCHÖNBURNN SARAYI ile meşhurdur.Turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgedir.Bu saray önemli bir kültürel yapıya sahiptir.Saray bünyesinde mimari yapıları,heykelleri,çeşmelerle dolu parkları ve hayvanat bahçesini barındırmaktadır.