0322 457 23 27

Hindistan Hakkında

Hindistan farklı kültürlere sahip olan bir ülkedir.Değişik kültürleri ve değişik din şekilleriyle diğer ülkelerden ayıran özellikleri vardır. Hindistan sıcak bir ülkedir.Yazları aşırı sıcakla boğuşan ülkede kış aylarında ılıman bir iklime sahiptir.Kışları kuru geçmektedir.

Hindistan 1,237 milyar nüfusa sahip bir ülkedir.Dünyanın en kalabalık 3 ülkesinden biridir.Bu ülkede resmi dil olarak Hitçe konuşulmaktadır.Fakat İngilizcede oldukça yaygın bir dildir.

Hindistan tarihi tapınak ve tarihi yapılar dışında en dikkat çekici özelliği hayvanlara verdikleri önemdir.Özellikler ineklere verilen değer bir başkadır.Ülkede caddelerde halk arasında başıboş kendi haline dolanan inekler görmek mümkündür.Hindistan hayvanlara verdikleri değerle çok takdir toplamaktadır.

Hindistan turistler bakımından ilgi gören bir ülkedir.Ülkede Hint kınası meşhurdur.Turistlerin ilgi gösterdikleri yerin başında KIRMIZI KALE gelmektedir.Bu yapı kırmızı renkteki duvarlarıyla ün kazanmıştır.Kale içinde alışveriş yapma şansınız bulunmaktadır.Kale duvarları arkasında bulunan nehir ise kaleye ayrı bir önem kazandırmaktadır.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’dir.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 6 saat sürmektedir.