0322 457 23 27

Hollanda Hakkında

Hollanda Avrupa’nınBenelüks ülkelerinden bir tanesidir.Bu ülkenin çoğunluğu deniz seviyesininaltında kalmaktadır.Hollanda’nın Rotterdam kenti Avrupa’nın en büyüklimanlarından bir tanesidir.

Hollanda ılık yazları veserin kışları ile ılıman bir iklime sahiptir.Hollanda’nın bu iklimi süreklideğişkenlik göstermektedir.Yazın maksimum sıcaklık seviyesi 25C’dir.Kışları ise minimum 0C’dir.

Hollanda yaklaşık 17 milyon nüfusa sahiptir. Nüfusun bir çoğuna sanayi ülkesi olmaması sebebiyle yabancı işçiler oluşturmaktadır. Bu ülkenin en kalabalık şehri Amsterdam'dır.

Hollanda özellikle lezzetli peynirleri, lalebahçeleri, bisikletleri ve sosyal hakları ile tanınmaktadır.Ülkede Eşcinsel evlilikler ve esrar kullanımı gibi konulara hoşgörülü bir seviyede karşılanmaktadır.

Hollanda’nın en dikkat çeken ve en hoş görünen yerleri ise yel değirmenleri ve lale bahçeleridir.Eğer bu ülkeyi ziyaret ettiyseniz buraları görmeden gitmeyiniz.Yel değirmenlerinin özelliği ise karayı denizden ayırmak üzere su pompalamaktadır.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dır.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 4 saat sürmektedir.