0322 457 23 27

İngiltere Hakkında

İngiltere dünyanın en prestijli kültürel ve tarihi ülkelerinden biridir.Bu ülke nüfus ihtiyaçları göz önüne alınarak moda,müzik ve sanatta dünyada merkez haline gelmiştir.

İngiltere ılıman ve nemli bir iklime sahiptir.Yılın her mevsiminde yağış görülür.Fakat ülkenin batı bölgesi doğu bölgesine göre daha fazla yağış alır.İklim bakımından yılın en güzel zamanı ilkbahar dönemidir.

İngiltere’de 60 milyon civarında insan vardır.Bu nüfusun çoğunluğu şehirlerde yaşamaktadır.İngiltere’de nüfusun en kalabalık olduğu bölge ise Londra’dır.

İngiltere’nin en belirleyici özelliği ise her türlü ilgi alanına sahip bir ülkedir.Bu ülkede ilgi alanınız adına yapacak her şeyi bulabilirsiniz.Özellikle sanat yönünde müzeleri, sanat merkezleri ve tiyatro merkezleriyle öne çıkmaktadır.

İngiltere’nin en göze çarpan turistlerin rehavet gösterdiği yer ise Londra’da bulunan LONDRA KULESİ’dir.Bu kule dünyanın en iyi korunmuş kulesidir.900 senelik geçmişi olan bir yapıdır. Zamanında şato,saray,kale ve hapishane olarak kullanılan bu kule şimdi ise bir müze haline getirilmiştir.

İngiltere’nin başkenti Londra’dır.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe ise 4 saat sürmektedir.