0322 457 23 27

İspanya Hakkında

İspanya Batı Avrupa ülkelerinden en büyük 2. Ülkedir.Yükseklik bakımından Avrupa’da yine 2. Sırayı almaktadır.Günümüze ekonomik olarak en büyük 10 ülke arasında yer almaktadır.

İspanya’da kışları çok sert yazları ise kurak ve sıcak geçen bir iklime sahiptir.

İspanya’nın 48 milyon nüfusu vardır.Halk bu ülkede İspanyolca konuşmaktadır.Nüfus yoğunluğu ekonomi ve siyasi bakımından şekillenmektedir.

İspanya denilince akla gelen ilk özellik ise boğa güreşleridir.Yılın belli döneminde boğa güreşleri festivalleri düzenlenmektedir.Fakat bu festivallere katılan insanların bazıları maalesef hayatlarını kaybetmektedir.Bu ülkenin başta gelen diğer özellikleri ise güneşli plajları ve dünyaca ünlü mutfağıdır.Tabi meşhur Flamenko dansını unutmamak gerek.

İspanya turist çeken ülkelerin başında gelmektedir.Bu ülkenin en büyük şehri olan Madrid turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir.Madrid’de bulunan Plaza Mayor bu şehrin gözbebeği niteliğindedir.Sadece yayaların bulunduğu bu alanın etrafı enfes lezzetlere sahip restoranlarla çevrilidir.Bu meydanda bulunan ve Madrid’in simgesi olan ağaçtan yemiş yiyen bronz ayı heykeli ilgi odağı haline gelmiştir.

İspanya’nın başkenti Madrid’dir.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 3,5 saat sürmektedir.