0322 457 23 27

İsviçre Hakkında

İsviçre Avrupa’nın göbeğinde yer almakta olan kültürlü ve çok dilli ufak bir ülkedir.Dünyanın endüstriyel bakımdan en zengin ülkesidir.

İsviçre yağış alan ülkelerden biridir.Fakat ılıman mevsimlere sahiptir.Yağışlar bu ülkede ilkbaharın sonlarında ve yaz aylarında yoğunluk göstermektedir.Kış aylarında aşırı soğuklar yapmamaktadır.

İsviçre nüfusu 7 milyon civarındadır.Ülkede dil bakımından çeşitlilik gösterir.Almanca,Fransızca,İtalyanca ve Romanş dilleri kullanılmaktadır.Bu ülkede Türk vatandaşları da yaşamlarını sürdürmektedir.

İsviçre gezmek amacıyla gidilen ülkelerin başında gelmektedir.Ülkenin her mevsimi ayrı bir güzellik içerisindedir.Küçük bir ülke olmasına rağmen çok şirin bir ülke olarak dillerdedir.Ülkenin her bölgesinde tatil yapmaya elverişli seçenekler vardır.

İsviçre turizm bakımından çok önemli bir ülkedir.Bu ülkeye gelen turistlerin ilk mekanları Cenevre’de bulunan Jet d’Eau çeşmesidir.Bu çeşmenin özelliği ise yerden 140m yükseğe su fışkırtmasıdır.Avrupa’nın en güçlü çeşmesidir.Fazla bir şekilde ziyaretçi akımına uğramaktadır.

İsviçre’nin başkenti ise Bern’dir.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 3 saat sürmektedir.