0322 457 23 27

Nijerya Hakkında

Nijerya dünyanın petrol zengini ülkelerin başını çekmektedir.Fakat petrol hariç diğer yönlerden geri kalmış bir ülkedir.

Nijerya oldukça sıcak bir ülkedir.Ülkenin bazı bölgelerinde mart aylarında sıcaklık 37 C olarak belirlenmiştir.Kış aylarında ise pek soğuk olmaması gibi ülkeye sahra çölünden esen şiddetli rüzgarlar toz ve kum getirmektedir.

Nijerya 170 milyon nüfusa sahiptir.Ülkede nüfus artışı oldukça fazladır.Nüfusun büyük çoğunluğu kabileler halindedir.Halk geçimini ticaret ve çiftçilikten elde etmektedir.

Nijerya şiddet oranı yüksek bir ülkedir.Ülkede suç çeteleri ve hırsızlık kol gezmektedir.Özellikle ülkeyi ziyaret eden yabancılar gece geç saatlerde dışarı çıkmamak adına uyarılar almaktadır.Şiddet oranı yüksek olan ülkede sağlık merkezleri oldukça azdır.Ülkede ölüme yol açabilecek hastalıklar çok yaygındır.Ülkeye seyahat edecekler için aşı yaptırıp gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Turistik bakımdan pek tercih edilmeyen Nijerya’nın en önemli turistik merkezleri Nijerya Ulusal Cami ve Nijerya Ulusal Hristiyan Merkezidir.

Nijerya’nın başkenti Abuja’dır.Türkiye ile bu ülke arasındaki uçak ile mesafe 6 saat sürmektedir.