0322 457 23 27

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU

1.Gün

21.00    Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünden;
21.30    Tarsus NusratMayın Gemisi karşısından;
22.00   Adana İstasyon önündene hareketimizle turumuza başlıyoruz.

2. Gün

Kahvaltımızın ardından sabah saatlerinde ilk durağımız Selçuklu dönemi anıtsal mühendislik – mimari başyapıtlarından biri olan ve 41 metre açıklığındaki sivri ana kemeri ile dünyanın günümüze ulaşan en büyük kemer açıklığına sahip taş kemer köprüsü olan tarihi Malabadi Köprüsü’nü gördükten sonra Baykan’da İslam büyüklerinden Veysel Karani Türbesi’ni ziyaret ediyor ve Tatvan’a varıyoruz.
      Öğle yemeğimizde Tatvan’ın yöresel lezzetlerinden Büryan’ı tattıktan sonra minibüslerle Nemrut Dağı’nda dünyanın ikinci büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü, sıcak ve soğuk su göllerini ve hala tüten buhar bacalarını görüyoruz.
      Gezimizin ardından Tatvan’da otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

3. Gün

      Kahvaltımızın ardından ortaçağ Türk Mimarisi mezarlarını içeren bir açık hava müzesi niteliğindeki Ahlat Selçuklu Mezarlığı’nı, Van Gölü kıyısında yemyeşil Adilcevaz’ı gördükten sonra Van Gölü’nün en büyük adası olan Akdamar Adası’na geçiyoruz. Burada Ermeni Mimarisi’nin önemli eserlerinden Kutsal Haç Katedrali’ni gördükten sonra Van’da otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

4. Gün

      Otelimizde aldığımız Van Kahvaltısı’nın ardından yöreye özgün Van Kedisi’ni görüyor, Urartu Kilim Atölyesi’ni ziyaret ediyor ve Van’da serbest zamanımızın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Van Kalesi, Muradiye Şelalesi ve Çaldıran Ovası’nı gördükten sonra Doğu Beyazıt’a varıyor, çarşıları geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde…

5. Gün

      Kahvaltımızın ardından Alaska’dan sonra ikinci büyük meteor çukurunu görüyor ve inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. İsmi saray olsa da esasında bir külliye olan bu muhteşem yapı, aynı zamanda Lale Devri'nin en önemli eserlerinden birisi olması özelliğini de taşıyor.
      Ardından Iğdır’ı, Nuh’un Gemisi’ni, Ermeni Mezalim Anıtı’nı ve tuz beldesi Tuzluca’yı gördükten sonra son günlerin gözde turistik şehirlerinden Kars’a varıyoruz. Otelimizde aldığımız akşam yemeğinden sonra Kars’ın ünlü Kafkas şovlarını görmek ve şehrin eşsiz gece atmosferini yaşamak için kısa bir tura çıkıyoruz.

6. Gün

     Kahvaltımızın ardından Unesco Dünya Mirası listelerinde olan eski Ermeni başkentlerinden Ani Harabeleri’ni geziyoruz. Ardından milli hafızamızda önemli bir yeri buluna Sarıkamş’a geçiyoruz. Gezilerimiz sırasında Kars ‘da öğle yemeğini Kars’ı ünlü Kaz Evleri’nde alıyoruz. Gezilerimizin ardından Erzurum’a varıyor, otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

7. Gün

      Kahvaltımızın ardından günümüze Erzurum gezisiyle başlıyoruz. Gezimiz sırasında; Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese ve meşhur Oltu taşı ürünlerinin sergilendiği tarihi Taşhan’ı görüyor ve öğle yemeğimizi Erzurum’un en ünlü Cağ Kebapçısı’nda alıyoruz. Ardından Erzincan üzerinden Sivas’a hareket ediyor ve bir diğer şehir gezimize başlıyoruz. Gezimiz sırasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongre Binası, Şifaiye ve Buruciye Medreseleri ile Çifte Minareli Medrese’yi gezdikten sonra birbirinden güzel fotoğraf ve anılar biriktirmiş bir şekilde Adana ve Mersin’e dönüş için yola çıkıyoruz.

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL SERVİSLER:

 • Programda belirtilen tüm çevre turları
 • 46 kişilik, içerisinde wi-fi, priz ve tv imkanı olan lüks araçlar ile ulaşım
 • Bölgenin en güzel otellerinde 5 gece konaklama
 • Otellerdeki akşam yemeği ve sabah kahvaltıları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Araç içindeki sıcak-soğuk içecek ikramları
 • Kişiye özel Seyahat Sağlık Sigortası
 • Akdamar Adası tekne ücretleri
 • Nemrut Dağı minibüs ücretleri

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 

 • Şahsi harcamalarınız
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Öğle yemekleri


İptal Şartları:

 

-          Tarafların ön görmediği bir durumun ortaya çıkması durumunda ( savaş, doğal afet, deprem vs.) tur şartları aynı kalmak kaydıyla programda değişiklik yapılabilir. Değişiklik yapılamaması durumunda ise tur iptal edilip ücretlerin tamamı iade edilir.

 GEZİ ÜCRETİ Nakit Peşin

Kredi Kartı Tek Çekim

 

DİĞER KARTLAR

6 TAKSİT

 

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı  1295 TL  1295 TL  1375 TL
7-12 Yaş İlave Yatak    995 TL     995 TL  1075 TL
2-6 Yaş İlave Yatak    750 TL    750 TL     799 TL  
Tek Kişilk Oda Farkı    350 TL    350 TL     375 TL

 

Gezi Tarihleri

Pazartesi Çıkışlı Turlar

1.GEZİ                               3 Haziran 2019
2.GEZİ                               1 Temmuz 2019
3.GEZİ                               22 Temmuz 2019
4.GEZİ                               12 Ağustos 2019
5.GEZİ                               26 Ağustos 2019


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis