0322 457 23 27

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

9-14 AĞUSTOS

1.GÜN

 

18.30 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünden;
19.00Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından;
20.00 Adana istasyon önünden hareket ederek turumuza başlıyoruz.

2.GÜN

08.00 Çamlıca tepesinde İstanbul manzarası eşliğinde aldığımız sabah kahvaltısının ardından zengin ve farklı markaların bulunduğu Bağdat Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Ardından tarihi Üsküdar’ı görüyor ve Salacak İskelesi’nden efsanelere konu olmuş ünlü Kız Kulesi’ne geçiyoruz. 360 derece İstanbul manzarası eşliğinde çayımızı yudumladıktan sonra tekrar anakaraya geçiyor ve 5 yıldızlı lüks otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

3.GÜN

08.00 Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından son dönemlerin gözde müzelerinden 1453 Panorama Müzesi’ni görüyor ve Prens Adaları Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimiz sırasında;
Kınalı, Burgaz ile Heybeli Adaları’nı görüyor ve Büyükada’da vapurumuzdan iniyoruz. Gün boyu sürecek olan Büyükada gezimiz sırasında faytonla adayı dolaşabilir, sahilde İstanbul manzarası eşliğinde bir şeyler atıştırabilir ve adayı gezebilirsiniz.
Gezimiz sonrasında otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle İstinye Park ya da Mall Of İstanbul alışveriş merkezine gidip burada vakit geçirebiliriz.

4. GÜN

08.00 Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından

Balat (Fener) Özel Günü:

Haliç’in güneyinde yer alan Balat, bir açık hava müzesi gibi farklı kültürlerin yapılarını içinde barındıran bir semt olarak karşımıza çıkacaktır. Sokaklarını dolaşırken geçmişi,bugünü ve geleceği hep bir arada yaşayacağımız tarih kokan sokaklarda gezimize başlıyoruz.

İlk durağımız Kariye Müzesi; Ardından orijinalliği bozulmamış Haliç surları kalıntılarını takip ederek Balat sokaklarında gezimize devam ediyoruz.

 Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi – Aya Yorgi Kilisesi – Fener Rum Erkek Lisesi – Panagia Muhliotissa Kilisesi – Yuvakimyon Rum Kız Lisesi (Dışarıdan) – Dimitri Kantemir Evi (Dışardan) - Kadın eserleri Müzesi (dışarıdan) – Bulgar Kilisesi – Ahrida ve Yanbal Sinagogu (dışarıdan) – Surp Hresdagabet Kilisesi – Ferruh Kethuda Camii –Panayia Balinu Kilisesi (dışarıdan) – Ayios Dimitrios Kilisesi – Atik Mustafa Paşa Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.

5.GÜN

08.00 Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından İstanbul Kültür Gezisi için hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Tarihi Yarımada içerisinde Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı gezeceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Tarihi Sultanahmet bölgesinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Dolmabahçe Sarayı’nı geziyor ve Boğaz’da tekne turuna çıkıyoruz. Tüm Boğaziçi sahilini yakından görebileceğimiz turumuz sonrasında panoramik olarak Ortaköy’ü görüyor ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz. Yemek sonrasında Beyoğlu’nda vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için akşam turuna çıkıyoruz.

6.GÜN

08.00 Açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve İstanbul’un arka sahili Şile’ye hareket ediyoruz. Gezimiz sırasında; Tarihi Şile Feneri’ni görüyor, meydanda serbest zaman veriyor ve Şile Bezi alışverişi yapıyoruz.
Gezimizin ardından Şile’den ayrılıyor ve doğal güzellikleriyle ünlü yeşil Ağva’ya hareket ediyoruz. Yeşilçay’ da gerçekleştirdiğimiz tekne gezisinin ardından yeşillikler içinde öğle yemeğimizi alıyor ve dönüş için hareket ediyoruz.
Birbirinden güzel fotoğraf, dostluk ve anılar biriktirdikten sonra başka gezide buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL SERVİSLER:

        Lüks araçlar ile ulaşım
        5 yıldızlı lüks Clarion Hotel’de 4 gece konaklama
        Oteldeki akşam yemekleri ve sabah kahvaltıları
        Kişiye özel seyahat sağlık sigortası
        Profesyonel Rehberlik Hizmeti
        Programda belirtilen tüm çevre turları
        Otobüs içerisindeki sıcak&soğuk ikramlar
        Tekne ile Boğaz Turu ücreti
        Adalar Vapuru ücretleri

 

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER:

        Kişisel harcamalar
        Öğle yemekleri
        Ören yeri ve Müze giriş ücretleri

        Ağva Yeşilçay'da Tekne TuruGEZİ ÜCRETİ Nakit Peşin

Kredi Kartı Tek Çekim

 

DİĞER KARTLAR

6 TAKSİT

 

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı  1150 TL  1150 TL  1250 TL
7-12 Yaş İlave Yatak    900 TL     900 TL  965 TL
2-6 Yaş İlave Yatak    650TL    650 TL     695 TL  
Tek Kişilk Oda Farkı    450 TL    450 TL     485 TL

 

9 -14 Ağustos 2019


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis