0322 457 23 27

NEO KLASİK İSPANYA TURU

NEO KLASİK İSPANYA TURU

 

Barcelona(3) - Valderrobres - Teruel(1) - Cuenca - Madrid(1)

Segovia - Burgos(2) - Bilbao

 

 

1. Gun İSTANBUL - BARCELONA

İstanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 12.00 da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Turk Havayolları TK 1855 sefer sayılı ucuş ile saat 14.00 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 16.55 te Barcelona ya varış. Alanda bizi bekleyen ozel otobusumuz ile panoramik Barcelona şehir turu. Turumuz da Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana gorulecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz icin ekstraduzenlenecek olan Barcelona ve lokal mahalleler gece turu (35 Euro). Barcelona hakkında turistik cok şey duydunuz ama unlu yonetmen Inarritu ve Woody Allen in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu ozel turumuzu kacırmamanızı oneririz. Gorulecek yerler arasında Paral-el mahalle, El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman icinde Tapas restoranlarıyla unlu El Born bolgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

 

2. Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası ekstra duzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) Barcelona İkonları turumuzda UNESCO Dunya Mirası Listesi nde yer alan ve Barcelona nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle de gercekleştireceğimiz yuruyuş esnasında; Gotik mimarinin en ust duzey eserleri arasında; ara sokaklarda masalsı bir yolculuğa cıkıyoruz. Adım başı rastlayacağımız sokak sanatcıları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gaudi nin en unlu eseri olan La Sagrada Familia (Giriş ucreti 20 Euro)ziyaret edebilirler. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra duzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman.

3. Gun BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek olan Gerona & Figueras & Dali Muzesi turu (65 Euro). Gerona & Figueras & Dali Muzesiturumuzda orta cağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, buyuk katedrali ve Yahudi mahallesi, unlu ressam Dali nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Muzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelinize transfer ve serbest zaman.

 

4. Gun BARCELONA - VALDERROBRES - TERUEL

 

Sabah kahvaltısı sonrası ozel otobusumuzle Valderrobres e hareket varış ve şehir turu.Valderrobres; cok eski bir tarihe sahip olan bu şirin şehir Gotik mimari acısından oldukca zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy dan kalma Valderrobres Kalesi, butun şehir boyunca uzanan Matarranya Nehrinin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalan tipik bir İspanyol koyu sizi bekliyor olacaktır. Arzu eden misafirlerimizle extra duzenlenecek olan olan Morella turu (35 Euro). Morella; İspanya nın en guzel koyleri sıralamasında 1. sırada olan bu koy Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu koy bir cok tarihi ana tanıklık etmiştir. Stratejik bir oneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı nın bir bolumu bu koy ve cevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur.Tur Sonrası Teruel e hareket Teruel e varışımıza istinaden panoramik şehir turu, goreceğimiz yerler arasında; Torico Meydanı, Mudejar Katedrali, El Salvador Kulesi, Marquis Tosos Sarayı, Gotik Katedral bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman.

5. Gun TERUEL - CUENCA - MADRİD

Sabah kahvaltısı sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra duzenlenecek olan Albarrasin turu (35 Euro) ,Ortacağ ve Mudehar mimari stilin izlerinin bozulmadan gunumuze kadar gelmiş olduğu ve İspanya nın en guzel portre ve manzara fotoğraflarının cekildiği tablo koyu. Tur sonrası otele donuş ve Cuenca ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turu. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Cuenca Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş bir yanı dik yamaclıdır. Şehir eski ve yeni olmak uzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yuksek bir yamactan , yeni şehir ise Jucar Vadisi nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur sonrası Madrid e hareket ve varışını ardından panoramik şehir turu. Gorulecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa gureşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur sonrası otelinize transfer . Arzu eden misafirlerimiz icin ekstra duzenlenecek olan Madrid Gece Turu (25 Euro).Geceleme otelimizde.

 

 

6. Gun MADRİD - SEGOVIA - BURGOS

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek olan Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro) katılma imkanı. M.O. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, gunumuzde uc buyuk dine bağlı insanların bir arada, barışcıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya nın en onemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şovalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en buyuk nehri olan Tako şehrin icinden gecmektedir. Uzun sure İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dunya nın en buyuk Ortacağ şehirlerinden olduğu icin UNESCO Dunya Kultur Miras Listesi ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Koprusu, Damasquinos (Şam İşi), altın el işciliğinin yapıldığı atolyeler ve dukkanlar gorulecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer ve Segovia ya hareket Segovia turumuzda Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, unlu Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri gorulecek yerler arasındadır. Oğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan Avila Turuna (35 Euro) katılma imkanı. Erken Roma donemine ait olan bu şehirde Roma İmparatorluğu ve Vizigotlardan izler gormek mumkundur. Avila turumuzda , Valderrabanos Sarayı, Santa Terasa Meydanı, San Vicente Bazilikası, Avila Katedrali, Alcazar Kapısı, Avila Surları gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası Segovia ya donuş ve Burgos a hareket. Burgos a varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

7. Gun BURGOS

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak duzenlenecek olan Camino del Santiago & La Rioja turuna (75 Euro) katılma imkanı. Santa Domingo de la Calzado; cok değerli bir tarihi olan bu bolge Ortacağ sokakları ile unludur. İspanyol dilinin beşiği kabul edilen Yuso ve Suso bolgesi icerisinde yer alır. Gorulecek yerler arasında, Santo Meydanı, Hristiyan Hacılar Hastanesi, Katedral Santa Domingo de la Calzado vardır. Najero; Roman hukumdarlığı sonrası Musluman yonetiminde kalmış olan Najero Kayaların Arasındaki Kasaba manasına gelir. İslami calışmalar yapılmış olan bu bolgede Kuran ilk kez bir Avrupa diline tercume edilmiştir.Zaman icerisinde Hristiyan, Yahudi ve Musluman egemenliğine girmiştir. Gorulecek yerler arasında, Aziz Helen Manastırı, Najerilla Nehri Koprusu, Alcazar Kalıntıları vardır.Logrono; Ebro nehri kıyısındaki otonom bolgedir. Bir donem Keltler ve Romalılar hakimiyetinde kalmıştır. Gorulcek yerler arasında, La Rioja Parlamento Binası, Santa Maria de la Redanda Katedrali,Santa Maria de la Palacio Kilisesi, Revellin Duvarı,Bilim Evi,La Rioja Universitesi,Roma Harabeleri ve Logrono Hukuk Anıtı vardır. Dinlenmek ve yemek molası icin 50 den fazla Tapas restoranı bulabilirsiniz.Tur sonrası otele donuş ve geceleme otelimizde.

 

8. Gun BURGOS - BILBAO - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri ardından Burgos şehir turu Castilla-Leon Krallığı nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos şehir turunda Unesco Dunya Kultur Miras Listesi nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilbao ya hareket ve panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda gorulecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Guzel Sanatlar Muzesi, Guggenheim Muzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Tur sonrası ozel otobusumuz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Turk Havayolları TK 1318 sefer sayılı ucuş ile saat 15.35 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 20.35 te İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

 

Ankara dan - Ankara ya

ANKARA - İSTANBUL - BARCELONA

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 08.30 da hazır bulunulması.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Turk Havayollar TK 2127 ucuşu ile 10.55 te Istanbul a hareket. 12.10 da varış ve Turk Havayolları TK 1855 sefer sayılı ucuş ile saat 14.00 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 16.55 te Barcelona ya varış.

BURGOS - BILBAO - İSTANBUL - ANKARA

Tur sonrası ozel otobusumuz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Turk Havayolları TK 1318 sefer sayılı ucuş ile saat 15.35 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 20.35 te İstanbul a varış ve yapılacak aktarma sonrası TK 2186 sefer sayılı ucuş ile 22:00 da Ankara ya ucuş ve 23:10 da varış ve turumuzun sonu.

İzmir den - İzmir e

 

İZMİR - İSTANBUL - BARCELONA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde saat 08.00 de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Turk Havayolları TK 2313 ucuşu ile 10:40 ta Istanbul a hareket 11:55 te varış ve Turk Havayolları TK 1855 sefer sayılı ucuş ile saat 14.00 da Barcelona ya hareket. Yerel saat ile 16.55 te Barcelona ya varış.

BURGOS - BILBAO - İSTANBUL - İZMİR

Tur sonrası ozel otobusumuz ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Turk Havayolları TK 1318 sefer sayılı ucuş ile saat 15.35 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 20.35 te İstanbul a varış ve yapılacak aktarma sonrası TK 2344 sefer sayılı ucuş ile 22:00 da İzmir e ucuş ve 23:10 da varış ve turumuzun sonu.
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis