0322 457 23 27

ORTA AVRUPA TURU

ORTA AVRUPA TURU

SOMESTRE VE TUM TARİHLERİ İLE

 

BUYUK VE YENİ ORTA AVRUPA

 

" Başka Bir Rotada Yenilenmiş Orta Avrupa "

 

Salzburg - Regensburg(1) - Prag (2) - Viyana (1)

Bratislava- Budapeşte (2) - Zagreb (1) - Ljubljana

 

Turk Havayolları Tarifeli Seferi ile

 

 

 

Avantajlı ekstra geziler : 160 Euro yerine %50 indirimli 80 EURO !!!

Karlovy Vary (45 Euro) + Chesky Krumlov(35 Euro)

Balaton Golu (45 Euro) + Tuna Nehri(35 Euro)= 160 Euro

 

İstanbul dan İstanbul a..

İzmir den İzmir e..

Ankara dan Ankara ya..

 

01.Gun İSTANBUL - SALZBURG- REGENSBURG

Ataturk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Turk Havayolları kontuarı onunde saat 07:30hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Turk Havayollarının TK1381 sefer sayılı ucuşu ile10:10 daSalzburg a hareket ve yerel saat ile 10:55 te Salzburg a varış. Varışımıza istinaden Salzburg panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; OldTown, Mozart ın Evi, Salzburg Muzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Muzesi gorulecek yerler arasındadır.Tur sonrası Regensburg a hareket ve varışa istinaden şehir turu. Unesco dunya mirasları listesinde bulunan Regensburg, Almanya romantik yolun başlangıcı ve Orta Cağ dan kalma 2.000 yıllık tarih gecmişi bulunan İmparator ve Kralların şehridir. Tarihi ve modern yapılara sahip olan bu şehirde dunyanın en iyi ev yapımı hardalı olarak bilinen Luise Handlmaier ın tadını deneyimleyebilirsiniz. Bavyera bolgesindeki bu şehirde, St. Emmeram sarayı, şehrin simgesi olan Taş kopru, St. Peter s katedrali ve şehirde bulunan şapka, oyuncak, taş-ferforje ve hediyelik eşya mağazaları gorebileceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

02.Gun REGENSBURG - PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol uzerinde ekstra olarak duzenlenecek olan oğle yemekli Karlovy Vary turuna (45 Euro) katılabilirler. Kaplıca ve festivaller ile unlu ve aynı zamanda UNESCO Dunya Mirası Listesi nde yer alan Karlovy Vary de keyifli bir yolculuğa cıkıyoruz. Cek cumhuriyetinin en onemli ve Dunyaca unlu kaplıcalara sahip turistik şehirlerinden biri olan Karlovy Vary; Mustafa Kemal Ataturk, Karl Marx, Sigmund Freud, Hitler, Beethoven ve Mozart gibi bir cok unlu ismin uğrak yeri olmuştur. İmparator Karl IV. tarafından kurulan şehrin ismi ‘ Kralın Banyosu anlamına gelmektedir. Tur sonrası Prag a hareket, varışa istinaden otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Prag Efsaneler gece turuna

(25 Euro) katılabilirler. Orta Avrupa nın gotik kralicesi olan Prag, Cek dilinde Altın kent, şehirlerin anası ve Avrupa nın kalbi gibi isimlerle anılmaktadır. Şehrin gunduz burunduğu sakinliğin aksine gece hayatında şehrin enerjisini yaşayacağımız ve efsanevi hikayelerinin anlatılacağı gezimiz sırasında, Prag ın zarif, romontikve tarihi sokaklarını keşfedeceğiz. Prag ın efsaneleşmiş İkonlarını, muhteşem gece ışıkları ile fotoğraflama şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

03.Gun PRAG

Sabah kahvaltısının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan oğle yemekli Prag Şahaserlerive Vltava tekne turuna (55 Euro) katılabilirler. Alan Levy nin‘ Hayatımın mucizesi, her sabaha 21 inci yuzyılın Prag ında uyanmak dediği gibi turumuza Vltava tekne turumuz ile başlıyoruz. Charles koprusunden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından gecerken Orta Cağ da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz.Alacağımız oğle yemeğimiz sonrasında Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz icin hareket.Doğa ile ic ice olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugune hizmet veren funikulerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi ornek alınarak yapılan Petrin Gozlem Kulesinden,dunyanın en buyuk statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin guney sınırlarından birini oluşturan Aclık Duvarı, şair KarelHynenchMacha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yuzyılda başka bir kilisenin ustune inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi gorebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dunya nın en buyuk kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı na gore dunyanın en buyuk antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin goz alıcı sembollerinden biri olanSt.Vitus Katedrali, Prag ı Bohemia nın başkenti yapmış Kral IV. Charlesadına yapılmış olan Charles koprusu , Eski şehir meydanı ve Dunya nın en eski calışan saat olma ozelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak duzenlenecek olan Orta Cağ Gecesi yemekli, icecekli, muzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

04.Gun PRAG - VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Viyana ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol uzerinde ekstra olarak duzenlenecek olan CeskyKrumlov turuna (35 Euro) katılabilirler.CeskyKrumlov; UNESCO Dunya Miras Listesi nde yer alan ve Bohemya nın incisi olarak adlandırılan , Ortacağ izlerini taşıyan kucuk ve şirin bir kasabadır. Turumuzun ardından Viyana ya hareket. Viyana ya varışımıza istinaden, Viyana panoramik şehir turu. Turumuzda; Opera, Universite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Muzeler bolgesi gorulecek yerler arasındadır.Sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimizekstra olarak duzenlenecek olan Viyana Gece turu

(25 Euro) ve / veyaViyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

05.Gun VİYANA - BRATİSLAVA - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte ye hareket. Yol uzerindeduzenlenecek olan panoramik Bratislava şehir turu. Slovakya nın başkenti ve en buyuk şehri olan Bratislava panoramik şehir turumuz esnasında; Bratislava Kalesi, Buyuk Meydan, eski Bratislava bolgesi gorulecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Budapeşte ye hareket, varışa istinaden Budapeşte panoramik şehir turu. Tur esnasında; Erszebet Koprusu, Gellert Tepesi, Balıkcılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli kopru, Opera, Kahramanlar Meydanı gorulecek yerler arasındadır.Akşam arzu eden misafirlerimizekstra olarak duzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna(35 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

06.Gun BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra duzenlenecek olan oğle yemekli Estergon &Visegrad&Szentendreturuna

katılabilirler (60 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi goruyoruz, sonrasında termal bir şehir olan Visegrad ta gorkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz. Oğle yemeğimiz sonrasında; sanatcılar şehri Szentendere ye gidiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa cıkarıyor. Fotograf ve hediyelik eşya icin serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimizekstra olarak duzenlenecek olan yemek ve iceceklerin dahil olduğu Cigan Gecesi (55 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda Macar dansı ve muziğinin keyfini cıkartacak eğlenceli bir akşam gecirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

07.Gun BUDAPEŞTE - ZAGREB

Sabah kahvaltısının ardından Zagreb e hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol uzerinde ekstra olarak duzenlenecek olan Balaton Golu turuna (45Euro) katılabilirler.Macaristan da yer alan Orta Avrupa nın en buyuk doğal golu olan Balaton Golu nu goruyoruz. Fotograf severler icin serbest zaman sonrasında, Zagreb e hareket. Zagreb e varış ve panoramik şehir turu. Kulturel ve doğal guzellikler bakımından oldukca zengin olan Hırvatistan ın başkenti Zagreb te şehir turu esnasında; Zagreb Katedrali, eski şehir merkezi, alt şehir ve ust şehir, Kutsal Bakire Meryem ve Dort Melek Sutunu, St. Mark Kilisesi, Hırvat Milli Tiyatrosu gorulecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

08.Gun ZAGREB - LJUBLJANA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve panoramik Ljubljana şehir turu.TurumuzdaVodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, ZmajskaMost, Eski Meydan, Tarihi Ceşme ve Halk Meydanını gorulecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizekstra olarak duzenlenecek olanolanBled Goluturuna katılabilirler (40 Euro).Bled, Avrupa nın en guzel 10 koyu listesine girmiştirve buz devrine ait Bled Golu ile unludur. Bu onu buyuk bir turistik cazibe yeri yapar. Golun ortasındaicinde kilisenin bulunduğu kucuk bir ada bulunmaktadır. Tur sonrası donuş yolculuğumuz icin Ljubljana Havalimanı na hareket.Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Turk Havayolları nın TK 1064 sefer sayılı ucuşu ile saat 19:55 de İstanbul a hareket. Yerel saat ile 00.15 te varış ve turumuzun sonu.
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis