0322 457 23 27

ROMA TURU

ROMA TURU


Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

 

ROMA

Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı onunde saat 09.00 da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları nın PC 535 sefer sayılı ucuşu ile saat 12.30 da Roma ya hareket ve yerel saat ile 13.15 te varış ve varışımıza istinaden Frascati ye transfer. Frascati gezisi sonrası Arzu eden misafirlerimiz ileekstra Albano & Nemi Golu & Castel Gondolfo turu (35 Euro). Nemi Koyu, bilinen adı ile cilek koyu pencerelerinde ciceklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal cileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dukkanlarıyla ve sonunda muhteşem gol manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip Roma sayfiye beldeleri gorulecektir. Akşam yemeği lokal restorantta. Geceleme otelinizde.

2.Gun ROMA

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Roma ikonları ve Roma gece turu (60 Euro). Urbs caput mundi yani Dunyanın merkezindeki kent; olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, muzik, alışveriş, guneş ve yemekleri ile karşınıza cıkan, antik donemden Ronesans a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa cıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre cekerken, Roma tum guzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma da once şehrin sembolu haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyator dovuşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin toren merkezi olan Roma Forumu, efsaneye gore icine para atanın tekrar Roma ya geleceğine inanılan Aşk Ceşmesi, sokak sanatcılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San t Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo gorulecek yerler arasındadır. Akşam yemeği icin serbest zaman, sonrasında Roma yı rehberiniz ve gece ışıklarının eşliğinde keşfetmeye devam ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer.

3.Gun ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman.

Secenek 1: Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Napoli & Pompei turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu soylenen ve İtalya nın en buyuk 3. Şehri olan Napoli de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dunyanın en unlu arkeolojik alanlarından biri olan Pompei gorulecektir. Pompei M.S. 79 da patlayan ve şehri yok eden Vezuv Yanardağı nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun suren kazıları sonucu, şehir tum canlılığıyla ortaya cıkarılmıştır. Gorulecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.

Secenek 2: Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek olan Floransa Şaheserleri & Ronesans turuna katılabilirler (85 Euro). Ronesans ın başkenti Floransa da, aynı zamanda Pinokyo nun memleketi olan bu şirin şehirde once portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat ceken ve Avrupa nın 4. buyuk kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali n dışarıdan gorulmesi. Katedralin en dikkat ceken ozelliklerinden biri de bazıları Kur an-ı Kerim de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek icin kullanılan Giotto nun Can Kulesi, yuzyıllar boyunca Floransa nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo un nun unlu Davut Heykeli nin de bulunduğu Senyorler Meydanı ile antika ve kuyumcu dukkanlarıyla meşhur Eski Kopru (Ponte Vecchio) gorulecek yerler arasındadır.

Gezi bitiminde Roma otelimize donuş, Akşam yemeği lokal restorantta.

4.Gun ROMA -İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Roma Havalimanı na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları nın PC 536 ucuşu ile saat 14.15 te İstanbul a hareket. Turkiye yerel saati ile 17.50 de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis